Базово: видалення не-слів, формули копірайтингу тощо… Але це обманливий шлях, який веде в безкінечну чистку та переписування тексту без кінцевої мети.
Насправді база сильного тексту — це структура. Порядок викладення від зародження думки до потрібного завершення у вигляді ідеї в голові читача. А не-слова та канцелярізми — шліфування, яке йде в кінці.
Трушна база копірайтингу складена з 4 частин:
(1) Розуміння аудиторії: треба прокачувати аналітику, вивчати інструменти пошуку трендів, збирання портрету аудиторії (наприклад, більшість авторів ніколи не відкривали Google Trends).
(2) Вивчати бізнеси та продукти. Розуміння як їх створити дозволить копірайтеру перетворювати УТП продукту в цінний та важливий сенс для читача.
(3) Базові знання драматургії. По суті — це вміння розказувати історії. Мова не про сюжети а-ля Тарантіно. Адже буває треба розказати про виробництво арматури, а це вже історія. А отже — драматургія.
😋 І найцікавіше особисто для мене:
(4) Аналіз сильних текстів. Коли перші три пункти зрозумілі, автор бере класний текст і вивчає його, розбираючи на складові. Наприклад, який заклик до дії, структуру, гачки для утримання читача тощо.
І вже після цього — шліфовка. Видаленням стоп-слів, канцелярізмів і всієї тієї попси.
Чому так?
✅ True: Гарний зміст продає, цей текст читати цікава, а коли цікаво — читач не закине текст на середині, не дійшовши до закладеного копірайтером висновку.
❌ False: Текст, який немає стоп-слів та канцелярізму, але який слабкий по змісту — не прочитають, а отже він не принесе продажів бізнесу і не вирішить питання клієнта.
Текст, який не приносить користі читачеві та бізнесу не має бути написаним.
Звісно, шліфовка важлива. Але вона має йти в кінці.
Автор впевнився, що все зробив по вивченню ЦА, що вивчене заклав в текст, що продумав презентацію, докази та авторитет продукту. Що вибудував класну структуру, що завершується сильним закликом до дії.
Якщо з цим ОК — лише тоді шліфовка стане класним доповненням. Це як спеція: вона робить страву смачнішою, але страву куштують не через неї.
👉 Якщо не продумавши структуру та змісти почати шліфовку, то текст не стане кращим, а просто зміниться. Це буде царина синонімів, а не посилення тексту. Шліфовка допомагає спростити читання, але продаж відбувається завдяки сенсу тексту. Щоб шліфовка стала огранкою, а не рутиною, треба прокачувати сенси і структуру.
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.