Чому деякі SMM спеціалісти, контент-кріейтери, таргетологи та маркетологи не можуть заробляти більше?

Хочу з вами познайомитися і розповісти про себе. Чому я причетна до цієї теми і як сама набила багато шишок.

Хто я? 

Мене звати Анна Щербій-Шендоган. Я бізнес-психолог і коуч з фінансового росту та проявленості для експертів та підприємців @finance_psychologist.

Я також маркетинг спеціаліст. Понад 15 років в маркетингу і PR, екс- власниця рекламної агенції. Ще поки маркетинг менеджер компанії RSK Group (Великобританія) – відповідаю за маркетинг в Європі та Латинській Америці. Веду понад 30 брендів.

Але з кінця вересня я йду в розвиток своєї справи. Та зараз не про це.

Я прийшла в психотерапію і коучинг 7 років тому, коли втратила першу рекламну агенцію через зраду бізнес-партнера. Далі було вигорання. Та вже через 4 місяці я відкрила свою другу агенцію. Набрала команду і взяла крутих клієнтів. Як так швидко? Цьому передувала власна терапія у ролі клієнтки. До терапії не розуміла, чому в одних все виходить легко і просто, а іншим маркетологам і онлайн спеціалістам потрібно багато працювати, вигорати, працювати 24/7. У них немає ні часу, ні грошей, ні блиску в очах. Якщо у вас все ок з грошима, то я вас вітаю. А як щодо блиску? 

Не буду говорити про софт скіли (ваші комунікативні вміння, креативність, вміння продавати і т.д.) і хард скіли (безпосередньо за що вам платять: побудову воронок, написання сторітелів, створення стратегій і крутих макетів і тд). Також я не буду вам розповідати про аналіз ЦА, створення аватара клієнта, упаковки ваших профілів, чіткої системи залучення клієнтів та масштабування. Для цього у вас є купа інформації. За понад 5 років в темі фінансів зрозуміла, що круті результати будуть лише тоді, коли зміниться мислення.

Так, ти можеш знати інструменти, як заробляти більше.

Їх зараз за край:

  • продавати основні свої послуги,
  • записати міні курс або зробити цілу програму,
  • якщо ти досвідчений експерт – піти запрошеним експертом за гонорар в школу або створити продукт в колаборації з іншими експертами,
  • продавати рекламу у своєму блозі,
  • бути сірим кардиналом в чиємусь бізнесі та робити задачі ручками, поєднувати це з основною справою,
  • рекомендувати когось і брати відсоток і т.д.

Варіантів заробітку десятки. Але чомусь не так багато експертів їх використовує. Чому? Тому що мислення впливає на сприйняття експерта і його донесення цінностей. Його самооцінка і самоцінність впливає на продажі, презентацію себе, своїх кейсів. Без глибинної роботи над собою масштабування неможливе! І гроші не приходять до тих, хто ще ментально або морально не готовий.

Сьогодні я хочу поговорити про ті моменти, які не на поверхні. Найчастіше експерти їх ігнорують. Та саме вони є перешкодою, яка блокує фінансові можливості.

По черзі:

• Відсутність цінності себе і своєї роботи. Бачу, як експерти не вміють присвоювати собі свої результати. Знецінюють себе частіше, ніж хвалять. “Це не я зробив чи зробила такий класний проєкт, це просто мені клієнт попався чудовий.”

Не кажу про самі слова: «Я молодець! Я це зробив!» – це про глибинне відчуття себе. Цінність передається енергією, і енергію купують клієнти.

• Синдром самозванця. Замість того, щоб почати діяти, “самозванці” закінчують ще одні курси, отримують ще один сертифікат. Постійно зайняті навчанням і самовдосконаленням, але ці знання не переходять в дії. Деяким своїм клієнтам-початківцям я не дозволяю купувати нові курси, поки вони не почнуть реалізувати свої знання і заробляти гроші на вже вивченому. Це теж про присвоєння і легалізацію своїх умінь і навичок. Бо лише ті скіли, які ми присвоюємо і використовуємо, можуть принести нам результат. Спробуй відповісти собі: Що тут і зараз може принести гроші? Які твої вміння і навички люди хочуть купити?

• Страх проявлятися і заявляти про себе. Більшість експертів відчуває дискомфорт, коли їм потрібно презентувати себе або свої кейси. А як ти почуваєшся, коли потрібно виступити на події або проявитися нестандартно? Відчуваєш супротив? І багато хто не наважується проявлятись. Або йде проти опору і відчуває, що не задоволений результатом. Чому? Внутрішній критик включає патерн, який був запущений раніше.

Наприклад, колись в дитинстві тебе розкритикували, коли треба було розказати вірш. Або хтось щось сказав про твій ніс і кожен виступ на публіці – це можливість того, що твій ніс помітять. Фігня, ні? – У мене є купа клієнтів, які до роботи зі мною навіть сторіз або рілз не могли зняти, я вже мовчу про виступи на сцені.

• Страх відповідальності.

Коли обговорюємо масштабування, збільшення команди, нові гонорари – більшість лякає відповідальність і хочеться залишити все як є. Бо там далі невідомість і треба ризикувати. Але як є – це зона комфорту, яка приносить певну суму. Особливо чітко проявляється ця історія, коли у потенційного клієнта не було яскравого прикладу в дитинстві. Або коли батьки багато працювали, брали на себе занадто багато відповідальності. Тоді все життя крутилось навколо роботи. Згадай перші асоціації, які приходять в голову, коли ти думаєш про відповідальність? Які відчуття по тілу?

• Відношення до грошей або почуття, які вони викликають. Тривога щодо грошей виникає, коли був попередній досвід інвестицій в себе, свої проєкти, але не було успіху. Коли були рішення піти з роботи, але через брак грошей знову довелося повертатися. Коли варіант роботи в кайф відсутній. Або є як бажане, але десь дуже далеко. Коли з дитинства були не закриті потреби та відчувалась нестача. 

На прикладі клієнтки Олі, яка постійно перевіряла баланс і кількість заявок у школі таргету. Але магія почалась, коли вона відпустила контроль і почала делегувати.

• Невміння насолоджуватися процесом.

Коли весь фокус на результаті. Так колись я довела себе до 4 стадії вигорання, яка лікується лише медикаментозно. А моя клієнтка Катя – СММ спеціаліст – відкидала будь-які легкі варіанти заробітку. Коли їй пропонували проєкти – вона відмовлялась, бо вона їх не заслужила. Вона не боролась за них. А якщо в легкості – тоді не цікаво.

Щоб вирости фінансово – потрібно працювати з мисленням і змінювати патерни поведінки, які були закладені раніше. Бо саме ситуації минулого впливають на наше майбутнє.

Хочете декілька прикладів?

Один із крайніх моїх кейсів:

Ольга, Таргетолог і власниця школи таргету в Україні

Кількість сесій – 6

Точка А: Прийшла побороти страх та тривогу за гроші, прийняти відповідальність за команду, навчитись делегувати процеси, відпустити контроль, навчитися насолоджуватися і кайфувати тут і зараз, інвестувати в себе, дозволити просити та приймати подарунки від близьких, повірити, що може більше.

Точка Б: вихід на заробіток майже мільйон в місяць із 10 тис. доларів.

Делегування команді і залучення Олі в робочі процеси лише в критично важливих моментах.

Повна історія Олі ось тут https://www.instagram.com/reel/C_IEac-KG_a/

Світлана, онлайн-маркетолог, коучинг 12 сесій

Точка А: хоче розібратися з купою задач, постійне відчуття нестачі часу і вигорання, відсутність цінності себе і часу на себе, особисте життя на стопі та відчуття, що життя минає. В ньому лише робота, дім, донька і рутина. Немає кайфу.

Точка Б: з’явилась внутрішня цінність і час на себе, більше делегує команді, сміливо заявляє про себе на зустрічах, побудувала класні відносини з керівництвом, новий керівник із Великобританії помітив і планується підвищення, з’явився час і бажання на побачення і відносини.

Я знаю, що зміни можливі.

А в колаборації з сильним психологом і коучем можна швидко пробити фінансову стелю, найти свої базові страхи, пропрацювати їх за короткий проміжок часу.

Я, як ніхто інший, знаю багато про маркетинг і що можливості заробляти онлайн дуже великі. В свій час я зробила велику кількість помилок, втратила багато грошей та часу, бо поруч зі мною не було сильного наставника або психолога. 

Ситуація змінилась, відколи почала інвестувати у свою освіту. Я порахувала, що за останні 5 років інвестувала в терапію і коучинг понад 50 тис. доларів. Я виступала на ряд міжнародних подій і являюсь спікером Дія.Бізнес, ДТЕК Академії та інших крупних гравнів на українському ринку. 

Якщо тобі цікаві зміни і ти відчуваєш готовність масштабуватись – буду рада допомогти. Приходь на діагностичну сесію. Вона може стати твоїм першим кроком до змін і коштує менше ніж обід в гарному закладі в Києві, провірено на власному досвіді. 

З повагою,

Анна Щербій-Шендоган

Бізнес психолог і коуч з фінансового росту та проявленості

@finance_psychologist


Коментарі

Залишити відповідь