Малий бюджет на розвиток

Люди створюють все більше бізнесів і стартапів, це зараз дуже популярне явище. Однак, на жаль, мало хто вміє рахувати цифри і правильно планувати бюджет. Справа в тому, що прорахунок правильного бюджету для початку — це не легка справа. Навіть маючи досвід запуску того чи іншого проекту чи проектів не завжди можна адекватно і точно оцінити потрібні суми. Можливо, цей навик розвинеться з досвідом і переглядом курсів. 

Найстрашніше з усього, що може бути — це виділення недостатнього бюджету і початок розвитку проекту. Часто люди живуть в своєму фантазійному світі і думають що за кілька сотень $ рекламного бюджету в місяць у них щось вийде. Так як треба економити, відбувається пошук дешевого таргетолога або спеціаліста по контекстній рекламі. Потім у висновку після декількох запусків реклами проект закривається 👍 

Особисто бачив і досі бачу купу конкурентів в одній ніші, які то відкриваються, то закриваються. Особливо цікаво глянути на конкурентів, які відкривались рік-два назад. 90% з них уже не функціонують. В інтернеті є статистика, що 9 із 10 стартапів закриваються за перший рік орієнтовно. 

Моя порада — прораховуйте бюджет проекту наперед, закладайте туди всі можливі чинники, які можуть призвести до фінансових витрат. Крім виділення потрібної суми коштів варто пам‘ятати, що бізнеси і стартапи потребують час на розвиток. Чим довший час розвитку — тим більше зазвичай треба коштів. Пошукайте курси по стартапам або просто про фінансову сторону бізнесу, перегляньте їх хоч одним оком і у вас кратно збільшаться шанси на нормальний запуск.


Коментарі

Залишити відповідь