Зараз ми маємо доступ майже до будь-яких навчальних матеріалів, різні компанії відкривають до курсів безкоштовно, взагалі зараз важко щось не знайти. Майже будь-який курс можна знайти на тому чи іншому сайті, форумі. 

Багато молодих людей і не тільки починають вивчати ці курси, проходити їх один за одним, щоб досягти мети. В програмі курсу обіцяють тисячі доларів заробітку, велику потребу в даній професії. Всі з великим ентузіазмом підходять до навчання, проходять курси…

Але не все так просто. Треба поглянути на іншу сторону монети, щоб зрозуміти всю ситуацію в цілому. 

Багато курсів часто записують не професіонали, інформація в курсах для деяких професій через декілька років стає не актуальною — всі ці і сотня інших причин призводять до того, що на виході ми маємо спеціаліста який щось там вміє і надзвичайно активно шукає замовлення.

З цього виходить уже інша проблема — демпінг цін. Мало цього, навіть при проходженні самих крутих курсів, зазвичай не надається в роботу хоч один тестовий проект. У висновку ми маємо спецалістів з низьким рівнем знань, низькою ціною, та ще й без досвіду. 

Багато замовників клюють на таких спеціалістів через вигідність завдяки ціні, а потім через певний час ці ж самі замовники страждають через неправильно або некоректно надані послуги.

Що з цим можна зробити? Та в принципі нічого не можна зробити, наврядчи мені вдасться перевернути сучасний стрій ринку освіти, але можу дати від себе корисну пораду як підприємцям, так і фрілансерам. Підприємцям рекомендую вибирати лише досвідчених спеціалістів із релевантними кейсами. Фрілансерам рекомендую починати проходити ще якісь курси, щоб отримати більше теорії та відразу тестувати цю теорію на своєму pet-project або якомусь проекті, якого не жалко.


Коментарі

Залишити відповідь