Некомпетентність ШІ

Розкажу вам про свій досвід користування Chat GPT 3/3.5, а саме про проблеми, які спіткали мене і чому я все ще не довіряю ШІ на всі 100%. Зараз в мережі «ера ШІ», всі стараються використовувати його повсюди, де тільки можна — від загальних запитань, до вирішення питань по програмуванню. Але чи настільки Chat GPT толковий, щоб делегувати йому всі задачі? Розберемо на деяких конкретних прикладах, які сталися зі мною. Ця стаття не претендує бути вирішально-експертно-фактичною, це моя суб’єктивна думка та мій особистий досвід користування. 

Кейс №1 — написання тексту

Нещодавно був кейс, де мені треба було написати певну множину коротких пов’язаних текстів для свого бота. Перш за все я вирішив знайти копірайтера, який би під ключ закрив би це питання, але деякі з моїх друзів відмовляли мене від пошуку копірайтера, рекомендуючи Chat GPT. От я, сповнений надії, детально написав ТЗ і отримав надзвичайно посередній текст, який будь-яка людина відразу перестане читати, тому що зразу відчувається не приємний стиль, кліше і всі інші негативні моменти, які викликають дискомфорт. 

Я знаю що є супер велика купа налаштувань, додатків, розширень для Chat GPT, які допоможуть отримати потрібний результат, але тоді питання — «Навіщо це мені?». Мені треба роботу виконати, а не знайти її ще більше, затримати строки і гратися над гарним результатом. У висновку я делегував роботу копірайтеру і задача була виконана на відмінно. 

Кейс №2 — джерело знань 

Chat GPT чи Google — де краще задати питання? Якщо мова йде про програмування, наприклад, то в Chat GPT можна отримати відразу готові або майже готові результати, які зекономлять багато часу. А як щодо маркетингу? Я задавав питання по маркетингу в Chat GPT і отримував надзвичайно базові відповіді. Це і не дивно, адже інформація, на якій навчалася мовна модель, була взята з нефільтрованих відкритих даних. 

Я визнаю цінність відкритих даних, але вони являються лише першим етапом щодо отримання корисних знань в сфері маркетингу. Вони як загальні правила, яким треба слідувати, щоб створити щось дійсно круте. Наприклад, рекламні кейси (таргетована реклама, контекстна реклама) містять в собі мінімум теорії, але можуть містити надзвичайно корисні інсайти, які можуть допомогти у вирішенні проблеми.

Обмеження ШІ

Всі ці кейси, які висвітлюють особисто мої невдалі спроби роботи із Chat GPT, та сотні інших додатково ведуть до ще одного обмеження — галюцинації ШІ. Справа в тому, що розробники із Open AI «контролюють креативність» ШІ, вони впливають на рівень, точніше коефіцієнт галюцинації, що може обмежувати варіативність та креативність отриманих відповідей. 

Якщо додати сюди обмеження в десятки чи сотні терабайт даних, які були оброблені, виходить що ми працюємо із певним обмеженим інтелектом, який поки що не досяг всієї своєї величі.

Захист ШІ

В будь-якому випадку Chat GPT допомагає багатьом людям, прискорює роботу, економить час, тому варто подякувати розробникам із Open AI за те, що ми зараз маємо, адже декілька років назад про такі результати ми навіть мріяти не могли. 

В цій статті висвітлені лише конкретні моменти, де можна ще більше покращувати ШІ. Очікуємо реліз 5 версії.