#BazaIT_Tips — новий формат з відповідями на ваші кар’єрні питання від експертів BazaIT!

Пам’ятаєте, ми збирали ваші найболючіші запити про?:

  • 📝 мотиваційні листм без досвіду
  • 🤔 як відповідати на “Чому саме ця вакансія?”
  • 📉 пошук роботи та чому резюме ігнорять
  • 📦 що має бути в pet-проєкті
  • 🔄 як подати нерелевантний досвід, якщо ти світчер

Сьогодні на всі ці питання відповідає CEO BazaIT — Вікторія Наливайко.

Q1. Що писати (або не писати) у мотиваційному листі без досвіду?

З мотиваційним листом потрібно бути дуже обережним, тому що якщо ви напишете багато, ніхто це все не буде читати і все рівно не буде зрозуміло вашу конкретику: “Та хто ж ви? Які ваші сильні сторони?”. З іншої сторони, якщо напишете мало, іноді мені присилають такі мотиваційні листи: “Добрий день, ось моє резюме”. Тобто це навіть не мотиваційний, не супровідний лист, який геть зовсім не має нічого корисного і доповнюючого про кандидатуру. Отже, мотиваційний лист повинен складатися з привітання, представлення, хто ви такі, яка ваша спеціалізація, сильні сторони, на яку вакансію ви претендуєте, де ви знайшли цю позицію, щось коротке про ваш досвід, ваші сильні сторони в розрізі, там, що ви вже встигли зробити, KPI, кейси, але дуже все релевантно з приводу позиції і call to action, що так і так ось мій Calendly — можете забукати кол зі мною, радий буду поспілкуватися або ловитиму ваше запрошення на зустріч на пошту.

Q2. Як відповідати на “Чому саме ця компанія/вакансія?”, якщо подав 20+ резюме?

Ви відправили 300-500 резюме і від вас вимагають “так а чому саме наша компанія”?. Перша помилка, звичайно, відправляти резюме на всі вакансії. Все ж таки ви повинні і самі розуміти, де вам подобається, не подобається, куди ви хочете подаватися, де ви хочете працювати, де не хочете. Тому що, якщо ви дійдете до фінального інтерв’ю, то вам прийдеться працювати в цій компанії, куди ви відправили резюме. Але такі питання задають для того, щоб перевірити вашу адекватність, як ви будете відповідати і наскільки у вас серйозне відношення до вашої кар’єри і до пошуку роботи. Я не очікую, коли я наймаю, що хтось мені скаже: “Боже, у вас найкраща компанія” — це завжди приємно чути, але в мене немає таких рожевих сподівань і окулярів. Я хочу почути, що людина адекватно відноситься до своєї кар’єри, хоче продовжувати розвивати спеціалізації, має амбітні цілі і має план свого розвитку.

Q3. Чому навіть сильне резюме можуть проігнорувати — і що з цим робити?

Навіть якщо у вас класне резюме, звичайно, що рекрутери можуть вас проігнорувати. Чому так? Тому що рекрутери в першу чергу дивляться на релевантність досвіду. Тобто, якщо ви подали своє резюме, не вичитавши дуже детально позицію, то, звичайно, що ваша заявка, apply, резюме буде не релевантним і ви можете залишитися без відповіді. Тому перше, що потрібно робити — це детально вичитувати опис вакансій і розуміти, якого спеціаліста вони шукають, з якими компетенціями і для яких задач. Тому направляйте усвідомлено своє резюме на вакансії, де ви дійсно будете доповнювати цю вакансію. І з іншої сторони вмійте виділяти в резюме ваші основні сильні сторони. Навіть якщо гарно заповнене резюме, але незрозуміло з двох секунд вашої сильної сторони, резюме може залишитися без відповіді від рекрутера.

Q4. Що має бути в pet-проєкті, щоб він дійсно “зачепив”?

Кожен pet project повинен оформлятись як і комерційний досвід. Наприклад, назва проєкту, в якій сфері: HR Tech, Martech, GameDev, про що цей проєкт — тобто розпишіть суть проєкту, команду, на яких технологіях написаний. І не забудьте вказати основні челенджі, з якими ви зіштовхнулися при реалізації цього проєкту. І, звичайно, про ваші досягнення: перших 10 000 користувачів, фандрейз грошей від інвесторів, отриманий грант від Google, але щось напишіть, до чого ви вже дійшли, досягнули, чого досягнули і чим пишаєтесь в розрізі цього проєкту. Кожен pet project повинен оформлятися по такому туторіалу. І обов’язково вказуйте посилання на свій проект для того, щоб можна було поклацати і з ним ознайомитись.

Q5. Чи обовʼязково вказувати досвід поза IT? Як подати себе, якщо ти світчер?

З приводу нерелевантних робочих місць. Тут потрібно враховувати ее два елементи. Якщо у вас вже є релевантний досвід, то з часом можна прибирати нерелевантний досвід, тому що він вас вже ніяк не буде доповнювати, описувати, бо у вас уже з’являється саме релевантний досвід. Наприклад, якщо ви були бухгалтером, а тепер уже там рік пропрацювали на позиції маркетолога і знову шукаєте роботу, то якісно описуйте позицію маркетолога і можете якось коротко описати. О. основні там досягнення, сильні сторони, які у вас проявилися в період роботи бухгалтером. Якщо у вас немає поки що досвіду релевантного для того, щоб піти і презентувати себе як маркетолога уже з комерційним досвідом, відповідно описуємо і упаковуємо ваш нерелевантний досвід, але з орієнтацією на ваші сильні сторони, які корисні для позиції, яку ви хочете перейти, на яку ви претендуєте.

Переглянути у відеоформаті: https://t.me/hworknet_community_channel/664.